EX POST: 12. Letní sraz Kletečná 2021

Ač nám tu stále straší covid, sto let je sto let, a patnáct let je patnáct let. To se prostě musí oslavit! O víkendu 16.-18. července jsme tak naleštili své milované „kozenky“ a sjeli se opět do rekreačního střediska Kletečná na tradiční letní sraz Moto Guzzi clubu Bohemia oslavit 100 let značky a 15 let klubu.

Přestože původní předpověď slibovala deštivo a vůbec motorkám nepřála, nakonec se vyčasilo (Max s Evermodem se asi řádně pomodlili), a tak se část vedení a první účastníci začali sjíždět již ve čtvrtek, aby připravili vše potřebné.

V pátek se začalo středisko na Kletečné, kde se konal sraz již po druhé, plnit. Většina účastníků letos dorazila již v pátek, což je proti dřívějším ročníkům změna. Považte sami, v pátek bránou, na níž čekalo srazuchtivé motorkáře a motorkářky nejen srdečné uvítaní, ale též sada samolepek, kapesní program, klubová houbička a wellcome drink, projelo 97 motorek. V sobotu přibylo dalších 19 strojů a dalších 10 jen „na kukačku“. Vzhledem k původní předpovědi počasí a obtížemi spojenými s vládními opatřeními proti coronaviru krásné číslo. Na tomto místě musím za vedení klubu všechny účastníky pochválit, neboť všichni dovezli očkovací certifikát nebo platný test. Děkujeme, že jste slušní a ohleduplní!

Páteční večer byl plný vítání se s kamarády guzzisty, zapíjení všeho možného (často i nemožného) a poté pokusy o komunikaci ve všech přítomných jazycích, vzájemné kontroly motorek a přátelského hovoru. To vše za doprovodu reprodukované hudby od Vojty Kořpivy alias DJ Mongol la Bomba:-D

Sobotní jedenáctá hodina dopolední znamenala mírnou dopravní zácpu v okolí Kletečné, neboť vrčící had znamenající srazovou vyjížďku vyrazil místními silničkami směr Větrný Jeníkov. Ne náhodou. Na zámku ve Větrném Jeníkově jsme navštívili výstavu „Na křídlech za lva“ věnovanou československým pilotům létajícím za druhé světové války u R.A.F. Výstava to byla nesmírně zajímavá s mimořádně znalým výkladem. Ač se mnozí snažili ze všech sil, průvodce jsme na švestkách nenachytali, na vše nám dokázal se zájmem odpovědět. Všem, kteří se o světovou válku, vojenské letectví či historii zajímají, vřele doporučujeme. Po cestě zpět nám počasí připomnělo původní předpověď, avšak natolik decentně, že nám to z Guzzinek ani prach nesmylo. Kdo zůstal v kempu a na vyjížďku nejel, tomu se původní předpověď připomněla razantněji… naštěstí jen na krátko, po zbytek dne už bylo pěkně.

Po příjezdu, poobědvání a celkovém zkulturnění jezdců po vyjížďce přišly na řadu soutěže. Jak ty tradiční, tak nové.

První soutěž jistě potěšila milovníky piva a žíznivce – Pivní kombajn. Mezi „veteránskými“ týmy jako například Chebských Guzzíků a Polského týmu se na start nově postavil i tým Sovího hradu, který měl opravdu velkou žízeň, když soutěž vyhrál! Míša krátce po soutěži poznamenala, že chytla slinu a dala by si ještě jedno:-D O druhé místo si to těsně rozdali Poláci s Guzzíkama, kteří se nakonec museli spokojit s třetím místem (nepochybně to pro ně bude motivace na příští rok).

Následovala soutěž v pojídaní špaget, opět tradiční disciplína. Bohužel letos chyběla šampionka Lisa z Německa, takže šanci na vítězství měl každý. S drtivým přehledem vyhrál Džery (Chebští Guzzíci), druhé místo si vyjedl Attila z maďarského Érdu a třetí místo obsadil, téměř domácí, Roman z Humpolce.

Poslední soutěží byla novinka – „Šroubovačka“, demontáž a montáž ventildeklu a zapalovací svíčky. O tuto soutěž byl velký zájem, zašroubovalo si celkem 8 mechaniků. První místo si s přehledem vyšrouboval Lukáš Princ z Pražského Jawa klubu. Druhé místo všem chlapům překvapivě uloupila Ivča, naše budoucí guzzistka, která si papíry „na velkou“ teprve dělá. Bronzovou pozici si pak všrouboval „domací“ Honza Koudelka.

Sláva vítězům a čest poraženým! Všem gratulujeme.

Po celý den pak bylo možné si u stánku (za nějž, stejně jako za další guzzí bannery, moc děkujeme firmě Faber moto – výhradní zástupce koncernu Piaggio pro ČR) popovídat se super klukama z Imofy nejen o nových přírůstcích mezi Guzzinkami, ale též si některé modely vyzkoušet na vlastní kůži. Imofa dovezla k vyzkoušení V85TT Travel, V9 Bobber Centenario a V7 850 Special, jejíž laděné tovární Mistraly všem učarovaly. Snad všichni přijížděli ze zkušební projížďky s rohlíkem v přilbě😊 Kdo nestihl projížďku na místě, může si domluvit individuální přímo v Imofě na Praze 5, kluci i Guzzinky se tam na Vás těší!

Poslední událostí před večerním koncertem byla jako už tradičně dobročinná tombola o hodnotné ceny od našich drahých sponzorů (UNCS, Faber moto, Eni – Agip, Officina Riantini a pan Vrstva) i některých členů, jejíž výtěžek 10.200Kč půjde jako každý rok pro dětský hospic Dům pro Julii. Všem, kteří přispěli, moc děkujeme, věřte, že to jde na dobrou věc!

Večer pak patřil kapele Mr. Loco (za finanční podporu děkujeme DZD Dražice), která parket roztančila v netradičních rytmech kombinujících ska, punk, balkánský folklor, latinskoamerické rytmy, reggea… Velice svěží projev kapely doprovázely mnohé zajímavé kreace veselých motorkářů… ačkoli, Jíro, chyběls nám… Překvapením a perličkou večera pak bylo společné vystoupení kapely s naším Vojtou, skákalo se až do nebe…

Kdo netančil či se aspoň nepohupoval v rytmu, vedl bohaté konverzace u dobrého moku, posilnil se dole u „pánve“, poseděl u ohně či procházejíce se mezi motorkami moudře o nich hovořil… Bylo krásné se po delší době zas se všemi vidět, pohovořit, popít… zkrátka se dobře bavit, jak se řádného guzzistu sluší a patří!

Na závěr bychom moc rádi poděkovali všem zúčastněným, nejvíce pak:

Míše a Jirkovi ze Sovího hradu za bezvadný chod brány (jako každý rok),

Fandovi a Kocourovi za starost o stánek a péči o koupichtivé účastníky,

Koudymu a Maxovi za přípravu a organizaci vyjížďky.

Klukům z Imofy za ochotu a fajn pokec o nových motorkách a jejich zápůjčkách na projížďky, a firmě Faber moto za půjčení stánku, bannerů a dalších guzzích doplňků.

Našim sponzorům a partnerům srazu, jmenovitě Faber moto, Imofa, DZD Dražice, UNCS, MotoPoint, ENI – Agip a Officina Rinatini za podporu a důvěru – bez Vás bychom to nezvládli, děkujeme!

Všem, kteří přiložili ruku k dílu a pomohli s chodem srazu.

A hlavně Vám všem, kteří na sraz dorazili, užili si ho a pomohli vytvořit tu správnou atmosféru, díky!

Extra zvláštní poděkování pak chceme věnovat slečnám na baru, za neskutečnou trpělivost a fantastickou péči o nás! Děkujeme!!!

Ještě jednou všem děkujeme a těšíme se opět za rok na zguzzenou!


Ve fotogalerii si můžete prohlédnout fotky od Sovího hradu, ZbyňKa a Limetkky.

Napsat komentář