Ex Post: 16. Vatikánská v Keblově

Letošní, v pořadí již šestnáctém, motožehnání v Keblově předcházela velmi nepříznivá předpověď počasí, která se však ukázala být lichá. Počasí se nakonec proti předpovědi velice umoudřilo. Většina posádek tak dorazila suchou stopou, v některých případech však připomínající spíše rampouch než motorkáře… Inu, „ledoví muži“ ukázali svoji sílu.

„Přípravný výbor“ mající za úkol zejména degustaci pochutin ze sudu, lahví a grilu dorazil již v páteční podvečer, a jal se přípravy na večer. Příprava to byla vskutku řádná, neboť stoly se prohýbaly a gril nestačil tempu strávníků. Nicméně všeho bylo dost, a každý zasytil svůj žaludek a následně i mysl moudrými rozhovory nad pohárkem či kalíškem dobrého moku s kamarády.

Hlavní program byl však jako tradičně na sobotu. Od rána byl připraven stánek s dobrotami všeho druhu včetně stylové italské tříkolkové pojízdné kavárny:) Kolem půl desáté již začali proudit na parkoviště před keblovskou farnost motocykly všech typů a značek, aby se jich zde letos shromáždilo celkem 92 kusů, z toho 33 s orlem „na kapotě“. Vzhledem k nepříznivé předpovědi počasí moc pěkné číslo. Vrchol dopoledne začal v 11 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie Slovem Božím s doprovodem hudby Romana Dragouna s požehnáním motorkářů a motorkářek a následně před kostelem i přítomných motorek.

Tak ať máte všichni radostnou a požehnanou sezonu nejen za řídítky svých milovaných motocyklů, ale též v osobním životě!


Fotky z celé akce najdete jako vždy v klubové galerii.

Napsat komentář