Ex post: Keep respect 2023

Po covidové pauze jsme v sobotu 5. srpna 2023 navázali na tradici organizační pomoci při spanilé jízdě KEEP RESPECTu, kterou náš klub zajišťuje už od roku 2012. V roce 2020 se akce kvůli covidu nekonala, další dva ročníky proběhly jen v omezeném rozsahu pod obcí u rybníčku, až letos opět v plné parádě v areálu Rehabilitačního ústavu Kladruby. Po extrémně horkém a suchém červenci se však změnilo počasí a v den konání akce pršelo a pršelo a pršelo takřka v celých Čechách.

Počet účastníků akce byl tím pádem trošku menší než v minulých letech. Mezi motorkáři, které počasí od účasti na tomto srazu neodradilo, však byl kromě pěti členů našeho klubu na guzzinách i jeden zcela výjimečný účastník: prezident České republiky pan Petr Pavel se svým doprovodem.

Tento „hříšník“, nedávno kýmsi přistižený při jízdě na motorce bez helmy (videoklip byl široce medializován), ve své reakci na veřejné pohoršení různých blbečků slíbil, že se KEEP RESPECTu zúčastní a „při této příležitosti věnuje na dobrovolné vstupné částku vyšší, než je horní hranice pokuty ve správním řízení udělované za tento přestupek“. A navzdory šílenému počasí dodržel slovo!

Oproti programu avizovanému na webu jsme na spanilou jízdu vyrazili už v 11 hodin, kdy déšť na krátkou dobu ustal (aby se po příjezdu zase hustě rozpršelo) a kratší projížďka byla perfektní: s organizací tentokrát pomáhali i další (PČR, hasiči), takže jsme to pod Maxovým vedením i na pěti motorkách v pohodě zvládli

Po návratu ze spanilé jízdy jsme se s panem prezidentem vyfotili a užili bohatého pohoštění, poslechu muziky a všech doprovodných akcí, jak je na KEEP RESPECTu zvykem.

Takže přes příšerné počasí nezapomenutelná akce:-)

I letos, jak je na každým rokem zvykem, se na Keep respectu nezapomnělo na ty, kvůli kterým je akce pořádána. Na dobrovolném vstupném se letos vybralo i přes horší účast krásných 140.503Kč (+50€). Více se dozvíte přímo na stránkách Keep respectu.


Autor článku: Zbyněk Kabelík alias ZbyněK

K klubové galerii jako vždy najdete další fotky z akce;-)

Napsat komentář