Moto Guzzi Eagle ride 2023 – Lipno

Pro nás, návštěvníky srazu, začalo vše v pátek 16. 6. 2023, kdy jsme v podvečer trochu promočení a promrzlí (na Lipně bylo cca 13°C) dorazili do hotelu Element. Vzhledem k pokročilé hodině jsme se akorát tak stihli ubytovat, pozdravit s kamarády a známými, zajít na po cestě na zasloužené pivko a večeři a těšili se sobotu na ráno, kdy startoval celodenní program.

V sobotu ráno po snídani a registraci už byl otevřený Guzzi shop, kde se za příznivé ceny dalo nakoupit různé GUZZI oblečení a příslušenství. V rámci registrace jsme taky dostali upomínkové dary jako tričko a knihu vydanou u příležitosti 100 let založení fabriky. A pak začalo to, na co jsme se asi všichni nejvíc těšili. Testování motorek. A že bylo na čem jezdit. Byla tu velká flotila novinky V100 Madello. Dál V7, V9 Bobber a taky V85TT.

To jsou vlastně všechny modely, které prodejci Moto Guzzi aktuálně nabízí. Pro testování měl Faber připravený cca 30km dlouhý okruh v okolí Lipna nad Vltavou, kterým nás prováděli po skupinkách guides. Guides, jak se ukázalo, nebyl nikdo jiný než kluci s redakce Motocyklu. Kdo zrovna netestoval, mohl se v 10 hod zúčastnit cca hodinové prezentace novinky V100 Mandelo, kterou nevedl nikdo

povolanější než produktový manager Moto Guzzi, Arturo Sansom z továrny v Mandellu.

Zatímco testování motorek probíhalo za velkého zájmu účastníků průběžně celý den, hlavním tahákem programu sobotního odpoledne byly 3 organizované vyjížďky v délce 75, 165, 220km, takže si každý mohl vybrat, kolik si naloží.

Večer pak od 19 hod byl slavnostní raut, jehož zlatým hřebem byl jednoznačně nádherný Guzzi dort na kterém si všichni, kdo rádi sladké, pochutnali (k dortu muselo být samozřejmě i Italské espresso).

A tak radost z krásně prožitého dne nám nevzaly ani občasné přeháňky a bouřky, které se nad Lipnem tu a tam přehnaly.

V neděli ráno po snídani, když svítilo sluníčko a všude bylo jasno, už nezbývalo než se rozloučit a odfrčet zase domů.

Za mě osobně se tato premiéra opravdu povedla. Chtěl bych tedy všem těm, kdo se na organizaci a zajištění podíleli, poděkovat. Těch lidí by byl dlouhý seznam, ale dovolím si tady jmenovitě zmínit aspoň Lauru, která byla duší toho projektu a starala se o nás jak o vlastní:-)

Co závěrem? No už asi jen to, že budeme doufat a těšit se, že se podobná akce pod záštitou FABERA v dohledné době zopakuje. Možná ne příští rok, ale co takhle za 2 roky? Kdo ví? Necháme se překvapit! A dost možná, že to bude příležitost představit nové Stelvio, na které se spousta příznivců značky těší…

Autor: Tomáš „Tomasso“ Veselý


Fotky z celé akce najdete jako vždy v klubové galerii.

A tentokráte je z akce i oficiální video 🙂

Napsat komentář